több, mint valaha, szakmai és főiskolai szintű sportszervezetek elismerik annak fontosságát, hogy kiteszik a sportolók több táplálkozás tudatos életmód. Tény, hogy a közelmúltban a National Collegiate Athletic Association (NCAA) egyesítette erőit a Collegiate & Professional Sports Dietetians Association (CPSDA) és a Sports, Cardiovascular and Wellness Nutrition (SCAN), hogy aktívabban támogassák a tápláló életmódot a sportolók körében.

iskolák keresése
szponzorált tartalom

mivel a sportközösség a táplálkozási oktatás révén továbbra is elősegíti az atlétikai teljesítményt, a sporttáplálkozási szakma továbbra is nagyobb elismerést szerez. A legtöbb sport-táplálkozási szakember a formális oktatás és a táplálkozással kapcsolatos tudományágak kombinációjának megszerzésével lép be a területre. Gyakran előfordul, hogy a legsikeresebb sport táplálkozási minősített, engedélyezett vagy bejegyzett táplálkozási speciális képzés atlétikai, fitness és sport beállításokat.

munkaköri leírás

a táplálkozási és Dietetikai Akadémia szerint a sport-táplálkozási szakemberek elsődleges munkaköri feladatai a következők:

  • táplálkozási tanácsadás az egyének számára
  • a menüfejlesztési tervekben való részvétel
  • táplálkozásban gazdag élelmiszer-szolgáltatási kezdeményezések létrehozása
  • élen jár a táplálkozási oktatás csapatok, csoportok vagy wellness programok számára
  • a táplálkozás használata a szakmai fejlődés megkönnyítése érdekében

oktatás sport táplálkozási szakemberek számára

a sport-táplálkozási szakemberek szabályozási korlátozásai elkerülhetetlenül államonként változnak. A legtöbb munkáltató olyan sport-táplálkozási szakembereket bérel, akik bizonyítottan foglalkozási jártasságot szereznek egy olyan karrierrel kapcsolatos szakon, mint a táplálkozás, a testmozgás, a sporttáplálkozás, a kineziológia, az élelmiszer-tudomány és a dietetika. Azonban a diplomás vagy posztgraduális képzést végző sport-táplálkozási szakemberek gyakran nagyobb mennyiségű munkáltatót és ügyfelet vonzanak.

a diákok, hogy keres szakok sporttáplálkozás arra ösztönzik, hogy válasszon egyet, amely által akkreditált országosan elismert akkreditációs ügynökség, mint például az Akkreditációs Tanács Oktatási táplálkozás és Dietetika (ACEND). Ezenkívül a programnak fel kell készítenie a hallgatókat arra, hogy üljenek a sport Dietetika (CSSD) tanúsított Szakemberére.

sporttáplálkozási tanúsítás és engedélyezés

mivel a sporttáplálkozás nem szövetségi szabályozott foglalkozás, minden állam szabadon meghatározhatja saját tanúsítási és engedélyezési szabványait. Egyes államok jelenleg megkövetelik a sport-táplálkozási szakemberektől, hogy engedélyt vagy igazolást szerezzenek a táplálkozási Tanácsuktól a gyakorlat érdekében, míg más államok nem. Még azok a sport-táplálkozási szakemberek is, akik jogilag nem kötelesek tanúsítvánnyal vagy engedéllyel rendelkező szakemberekké válni, gyakran keresnek hitelesítő adatokat egy nemzeti hitelesítő ügynökségen keresztül, mint például a dietetikus regisztrációs Bizottság (CDR), hogy szakmai kompetenciát hozzanak létre a területen.

foglalkoztatás

az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala arról számol be, hogy 2012-ben 67 400 dietetikus és táplálkozási szakember dolgozott az egész országban. 2022-re ez a szám várhatóan 81 600-ra emelkedik, ami mindössze egy évtized alatt 21% – os növekedést jelent. A táplálkozási szakemberek foglalkoztatásának legfontosabb iparágai a következők:

  • általános orvosi és sebészeti kórházak
  • ápolási létesítmények
  • járóbeteg-ellátó központok
  • helyi önkormányzat
  • speciális élelmiszer-szolgáltatások

ennek eredményeként a bővülő munkaerőpiac, sport táplálkozási megállapítás pozíciók a legtöbb beállítást, hogy átjárja a fizikai aktivitás táplálkozási fogalmak. A táplálkozási és Dietetikai Akadémia szerint a közös munkahelyek a következők:

  • főiskolák és egyetemek
  • sportszervezetek
  • atlétikai klubok
  • élelmiszeripari vállalatok
  • rehabilitációs központok

sport táplálkozási fizetések

2013-ban az Egyesült Államok kormányának legutóbbi megállapításai azt mutatják, hogy az Egyesült Államok kormányának a dietetikusok és táplálkozási szakemberek éves bére 56 300 dollár volt, az átlagos éves bér 27,07 dollár volt. A sport táplálkozási fizetése nagymértékben függ a formális oktatás szintjétől, a tapasztalattól, a speciális képzéstől, a foglalkoztatási iparágtól és a földrajzi elhelyezkedéstől. A táplálkozási szakemberek számára a legmagasabb fizetéssel rendelkező államok a következők:

  • California
  • Maryland
  • Hawaii
  • Connecticut
  • Nevada

példák a jól fizető iparágakra a táplálkozási szakemberek számára:

  • támogatás és szolgáltatásnyújtás
  • szövetségi végrehajtó hatalom
  • irodai adminisztratív szolgáltatások
  • biztosítási szolgáltatók
  • otthoni egészségügyi szolgáltatások

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.